top of page

Виступ на педагогічні читання на тему:«Використання інтерактивних технологій під час вивчення біології»

      Одним із шляхів підвищення ефективності викладання біології є використання інтерактивних методів навчання.На мою думку традиційне навчання в закладах освіти не повністю відповідає вимогам сучасного суспільства:

  • випускник багато знає, але мало вміє;

  • добре відтворює інформацію, але не здатний приймати самостійне рішення;

  • відмінники традиційної школи часто малоуспішні у професійній діяльності.

     Розв’язати цю проблему, хоча би частково, можна з допомогою використання, поряд із традиційними, інноваційних технологій навчання.З досвіду знає що сучасні діти прагнуть навчатися завдяки тому, що можуть повністю себе реалізувати. Вони не бояться висловити свою думку, критику, не бояться бути почутими. На таких уроках викладач повинен стати невидимим диригентом, який уміє вчасно почути, помітити, підтримати кожного учня. Потрібно дати учням зрозуміти, що успіх уроку залежить від їхньої роботи на уроці, а не нашої, і пам’ятайте: викладач має більше працювати не на уроці, а готуючись до нього.

     Коли діти працюють разом, вони формують такі навички, необхідні для самостійного життя:

• розв'язувати конфлікти;

• активно слухати;

• критикувати думку, а не того, хто її висловив;

• аналізувати;

• приймати рішення.

     Багато основних методичних інновацій пов'язано із застосуванням інтерактивних технологій. Інтерактивний означає взаємодіяти або перебувати у процесі бесіди, діалогу з чим-небудь або ким-небудь. Навчання відбувається за умов постійної, активної взаємодії всіх учасників навчально-виховного процесу.

        Це взаємонавчання (колективне, групове, навчання у співпраці), де учень і викладач рівноправні, рівнозначні суб'єкти навчання. Педагог є лише організатором процесу навчання, лідером групи.  

     Організація інтерактивного навчання передбачає моделювання життєвих ситуацій, проведення рольових ігор, спільне розв'язання проблем.Це навчання ефективно сприяє формуванню вмінь, навичок і цінностей, створює атмосферу співпраці, взаємодії, дозволяє педагогові стати справжнім лідером дитячого колективу.

Вітаю з Новим роком!

  • ПРОФІЛАКТИКА ГРИПУ 

Грип — це вірусне захворювання з можливістю тяжких ускладнень та ризиком смерті,передається повітряно-крапельним шляхом. Грип має симптоми, схожі з іншими гострими респіраторними вірусними інфекціями (ГРВІ), але є набагато небезпечнішим. Чи можна його уникнути?Отже, навіть якщо ознак хвороби не має треба:- Уникати скупчень людей — аби зменшити вірогідність контактів із хворими людьми. - Користуватися одноразовими масками при необхідності — щоб захистити себе чи оточуючих від зараження.- Регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання.- Повноцінно харчуватися, висипатися, уникати перевтоми — для підвищення опірної здатності організму. - Мати чисті руки — інфекція потрапляє в організм через рот, ніс та очі, яких ви час від часу торкаєтесь руками.Якщо з'явилися ознаки хвороби, додаються ще кілька нескладних заходів: - Залишатися вдома при перших ознаках, щоб не провокувати погіршення стану і не наражати оточуючих на небезпеку.- Ізолювати хвору людину — виділити їй окрему кімнату і посуд.- Прикривати рот і ніс під час кашлю та чхання — аби запобігти розпорошенню інфікованих краплин слизу, які є основним джерелом зараження. Дотримання цих елементарних правил суттєво підвищує Ваші шанси уникнути небезпечного захворювання і здатне зберегти життя Вам і людям що знаходяться поруч з Вами.

  • Нещодавно був проведений відкритий виховний захід у Полтавському професійному ліцеї з групою №25: "Твоє життя – твоє здоров’я"
  • Виступ на педагогічних читання "Запровадження здоров’язберігаючих технологій при вивченні екології"

bottom of page